Sfera seksualności to dla wielu ludzi temat, który wciąż pozostaje tajemnicą. Chociaż jest to kwestia intymna, którą trudno poruszać w towarzystwie, to jednocześnie potrzeba seksualna jest naturalną ludzką potrzebą. Warto więc posiadać wiedzę na jej temat, aby doświadczać przyjemności i mieć satysfakcjonujące życie seksualne.

Jednym z powodów, dla których ludzie uprawiają seks, jest chęć doświadczenia przyjemności i orgazmu. Ten ostatni może jednak stanowić wyzwanie, szczególnie dla kobiet, jeśli weźmiemy pod uwagę mity na jego temat. Dlatego ważne jest, aby rozwiać te nieprawdziwe informacje i poznać prawdziwe fakty na temat orgazmu.

Większość kobiet dochodzi podczas penetracji

Mit o orgazmie pochwowym jako jedynym prawdziwym jest powszechny, ale błędny. W rzeczywistości tylko około 30% kobiet regularnie doświadcza orgazmu podczas penetracji, natomiast podczas stymulacji łechtaczki większość z nich doznaje przyjemności. Skupianie się wyłącznie na orgazmie pochwowym może być szkodliwe dla naszego samopoczucia i relacji z partnerem, ponieważ powoduje presję i frustrację. To może również ograniczać nasze poszukiwanie innych form wyzwolenia orgazmu i uczynić seks rutynowym. W efekcie może to prowadzić do rozwoju innych problemów seksualnych, takich jak obniżenie libido i pochwica u kobiet oraz zaburzenia erekcji u mężczyzn.

Łatwiej osiągnąć orgazm, skupiając się na nim

Kolejny mit związany z orgazmem kobiety jest taki, że jeśli będzie skupiona na jego osiągnięciu, łatwiej jej go doświadczyć. Prawdziwe jest jednak dokładnie odwrotne twierdzenie. Im bardziej kobieta skupia się na celu jakim jest orgazm, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że go doświadczy. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ skupienie na celu może odciągnąć ją od obecnej chwili i uniemożliwić cieszenie się przeżywanymi doznaniami. Aby doświadczyć orgazmu, często ważne jest zatracenie się w aktualnym doświadczeniu i cieszenie się obecną chwilą.

Lepsze jest udawanie orgazmu niż przyznanie się, że się go nie miało

„Faktem jest, że wiele kobiet kłamie w kwestii orgazmu. Może to być z powodu wstydu związanego z niedoświadczeniem orgazmu podczas stosunku, chęci zakończenia nieprzyjemnej sytuacji, lub chęci udawania satysfakcji dla partnera. Niestety, udawanie orgazmu to tylko oszukiwanie innej osoby i sobie samej. To zrzeczenie się prawa do własnej przyjemności i satisfakcji, a także może mieć negatywny wpływ na samopoczucie, samoocenę i libido. Dlatego ważne jest, aby kobiety mówiły prawdę i dbały o swoje potrzeby seksualne.”

Przeczytaj również:  Pozycja seksualna - motyl
Im większy penis (dildo, wibrator), tym większa przyjemność dla kobiety

Męska percepcja dotycząca rozmiaru penisa jest często błędna i może prowadzić do kompleksów. Wielu mężczyzn uważa, że aby zadowolić kobietę, ich penis musi być odpowiednio duży. Jednak prawdą jest, że to nie rozmiar jest najważniejszy, ale umiejętności seksualne i technika. Czasem nie jest nawet konieczna penetracja, by zapewnić kobiecie przyjemność. Choć są kobiety, które lubią poczucie wypełnienia, dla wielu z nich penis o dużych rozmiarach może być źródłem bólu i dyskomfortu, a nie przyjemności.

Seks nie jest satysfakcjonujący bez orgazmu

Choć orgazm jest przyjemnym doznaniem, to nie jest on konieczny, by seks był dla kobiet satysfakcjonujący. Często panie angażują się w aktywność seksualną z powodów takich jak potrzeba bliskości, intymności, wzmocnienia relacji, poczucia atrakcyjności i innych. Dotyk, głaskanie, przytulanie, masowanie, szczypanie, całowanie i inne czynności również mogą uczynić zbliżenie satysfakcjonującym, niekoniecznie zakończonym orgazmem.

Mężczyzna powinien zapewnić kobiecie orgazm (lub jej partnerka)

Kobiety mają kluczowe znaczenie w swoim własnym doświadczeniu orgazmu. Tylko one same znają swoje ciało i wiedzą, co je podnieca. Dlatego powinny być odpowiedzialne za swoje doznania seksualne i mieć kontrolę nad swoim orgazmem.

Aby mieć orgazm, kobiety muszą znać swoje ciało i wiedzieć, jakiego rodzaju bodźców potrzebują. Mogą również podczas stosunku dodatkowo stymulować się, aby doprowadzić do orgazmu. Masturbacja jest bardzo pomocna w nauce wyzwalania orgazmu i wiele kobiet doświadcza swojego pierwszego orgazmu właśnie dzięki niej.

Nie powinny one jednak liczyć na to, że partner automatycznie da im orgazm. Panie powinny brać sprawy w swoje ręce i być odpowiedzialne za swoje doznania seksualne. Nie powinny czekać na partnera, aby dać im orgazm, ale samodzielnie dążyć do tego celu.

Podsumowując, orgazm kobiety to jej własne doświadczenie, które zależy wyłącznie od niej samej. Powinna znać swoje ciało i wiedzieć, co ją podnieca, aby mieć kontrolę nad swoim orgazmem. Masturbacja jest bardzo pomocna w nauce i samodzielne podejmowanie działań jest kluczowe dla uzyskania orgazmu.