Myślisz, że witaminy są dobre tylko dla dzieci i na przeziębienie? Zastanawiasz się co mogą mieć wspólnego z libido? Dowiedz się jakie witaminy wpływają na seks i gdzie ich szukać.

Jeśli chcesz, by twoje życie seksualne było udane, dbaj o swoje ciało – ćwicz, odżywiaj się zdrowo i dostarczaj mu witamin. Ciało to system naczyń połączonych. Brak witamin może wpłynąć niekorzystnie na twoje życie intymne.  Sprawdź, które witaminy dobrze wpływają na seks i jakie produkt są bogate w te substancje.

A  – a jak afrodyzjak

Witamina A pewnie  kojarzy ci się głównie z tzw. kurzą ślepotą –  jej niedobór może prowadzić do zaburzeń widzenia. Reguluje także prawidłowy wzrost kości i zębów. Piękna skóra, włosy i paznokcie to zasługa tej witaminy.  Tymczasem badania wykazały, że witamina A ma wiele wspólnego z rozmnażaniem. Jej niedobór wpływa na ogólne osłabienie organizmu, co niekorzystnie odbija się na na jakości materiału genetycznego kobiet i mężczyzn. To nie koniec – jej brak wpływa na obniżoną produkcję męskich i żeńskich hormonów płciowych. A niedobór hormonów może powodować spadek libido.

Znajdziesz ją w jajach, rybach, nabiale, marchewce oraz zielonych warzywach np. w brokułach i szpinaku.

B  – bo w niej jest seks

Witamina B a konkretnie witamina B1 pomaga w produkcji energii napędzającej organizm. Umożliwia trawienie tłuszczów, węglowodanów i białek. Przyspiesza gojenie się ran i działa przeciwbólowo. Co się stanie gdy jej zabraknie? Dopadnie cię osłabienie i zmęczenie, wtedy na pewno  nie będziesz mieć ochoty na łóżkowe igraszki. W takim momecie prokreacja dla orgaznimu to tylko strata cennej energii. Więc twoje  libido obniży się automatycznie. Dodatkowo witamina B pobudza produkcję hormonów gonadotropowych, które mają swój udział w produkcji estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych.

Przeczytaj również:  Afrodyzjaki - lubczyk na libido

Gdzie ją znajdziesz? W brązowym ryżu, zbożach, fasoli, orzechach, wątrobie, sercu, mięsie, wędlinach i roślinach strączkowych.

C  – jak cudowny orgazm

Witamina C to jedna z najpopularnieszych witamin zwana „witaminą na wszystko”. Bierze udział w procesach metabolicznych, produkcji czerwonych krwinek, z kolei  białe krwinki wspomaga w walce z infekcjami. Wzmacnia odporność organizmu. Znajduje się w gruczołach nadnerczy produkujących niektóre hormony płciowe i pobudza ich produkcję. Również te odpowiedzialne za odczuwanie orgazmu. Witamina C nieznacznie podnosi poziom estrogenów we krwi. Wpływa korzystnie na męskie nasienie i podnosi sprawność seksualną mężczyzn.

Znajdziesz ją w owocach (szczególnie cytrusowych) i warzywach.