Czy mężczyzna może mieć orgazm wielokrotny? Czy wytrysk = orgazm? Co kobieta i mężczyzna powinni wiedzieć o męskim szczytowaniu – poznaj 10 faktów.

1.

Na bokach męskiego ciała – poniżej żeber,  tuż nad biodrami znajdują się sploty nerwowe, których pieszczenie, ułatwi mężczyźnie osiągnięcie orgazmu.

2.

Przeciętny męski orgazm trwa 5 sekund – kobiecy około 20 sekund. Mimo tego, że męskie szczytowanie jest dużo krótsze, to jak donoszą naukowcy,  jest też  dużo  intensywniejsze od kobiecego.

3.

Męskim orgazmem można kierować. Żeby go przyspieszyć wystarczy podnieść jądra w kierunku penisa, żeby go opóźnić, odciągnąć je delikatnie w dół.

4.

Między  jądrami a odbytem znajduje się męski punkt G. To bardzo wrażliwe miejsce, którego stymulacja  przyspiesza nadejście orgazmu.

5.

Im więcej spermy, tym większa przyjemność w trakcie orgazmu – dlatego 2 czy 3 orgazm w ciągu tej samej nocy  nie jest już tak intensywny.

6.

Orgazm ≠ wytrysk. Orgazm może zakończyć się brakiem wytrysku. Natomiast wytrysk może pojawić się nawet 15 minut po orgazmie. Możliwy jest też wytrysk bez orgazmu.

7.

O orgazmie wielokrotnym facet może pomarzyć.  Na kolejny trzeba poczekać minimum 15 minut.

8.

Po orgazmie ponowną erekcję mężczyzna osiąga  po 10-20 minutach. Im mężczyzna starszy, tym potrzebuje więcej czasu.

9.

Tuż po orgazmie penis jest bardzo wrażliwy na dotyk, dlatego lepiej zostawić go w spokoju, żeby nie sprawić bólu

10.

Penis po wielkim finale zmniejsza się, ale nadal pozostaje o około 50 proc.  większy niż w stanie spoczynku.

Przeczytaj również:  Seks-zabawki dla mężczyzn